AnaSayfa AnaSayfa  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Askerlik Hakkında Tüm Sorular
 Dovizli Askerlik Forum :: Askerlik Soruları :: Askerlik Hakkında Tüm Sorular
Mesaj icon Konu: cifte vatandaslik sorunu Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Alamanyalı
Newbie
Newbie

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1
Alıntı Alamanyalı Cevaplabullet Konu: cifte vatandaslik sorunu
    Gönderim Zamanı: 28 Dec 2010 Saat 8:33pm
Arkadaslar selam bu konuda bana yardımcı olabılırmısınız ltf .Ben  cıfte vatandasım Hollanda ve Turk .Suan Almanyada oturuyorum Turk vatandaslıgından cıkmak ıstıyorum buyuk sebeblerınden bırı ısım geregı devamlı yurtdısında gezmek zorunda kalıyorum yılda en az 6 kez Amerıka canada ya gıdıyorum ve her gıdısımdede Turk vatandaslıgımdan dolayı sınırlarda ınanılmaz zorluk cekıyorum.Turk vatandaslıgımdan cıktıgım taktırde Turkıyede bana mıras kalan ama uzerıme bazıhukuksal  sebeblerden dolayı alamadıgım gayrı mulkler var bunların mahkeme surecı 2 yıl kadar daha surecek sanırım bunları ılerde uzerıme alabılırmıyım??Askerlıgım tecıllı bır sıkıntı olurmu cıkarılırken?Bırde cok eskıden kalan acmıs oldugum bır dukkanım vardı turkıyede onu kapattırmıstım fakat malıye ıle bagkur arasındakı ıletısımsızıkten dolayı bana bagkur borcu cıktı ne kadar ugrassamda bır sonuc alamadım vatandaslıktan cıkmamda bır sorun olurmu?Cok tesekkur ederım saygılarımla.Bu konuda yardımcı olucak ınsanıyet namına sahıslar mumkunse emaıl ımede atarlarsa yardımlarını duacıları olurum..

Düzenleyen Alamanyalı - 28 Dec 2010 Saat 8:42pm
IP
cand
Senior Member
Senior Member

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 283
Alıntı cand Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30 Dec 2010 Saat 2:26am
Alamanyalı. TC vatandaşlığından çıkmak için devlete hiçbir borcun olmaması lazım.

Bağkur bir borç, askerlik bir borç. Bunları ödemeden yada tamamlamadan Vatandaşlıktan çıkamazsın.

Malvarlığın hususunda bir bilgim yok. Daha sonra alabilir misin yoksa alamazmısın. Ona o konuda bilgili bir arkadaş var ise o cevaplar
Her Türk Bebek Olarak Doğar.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bu Sayfa 0.078 Saniyede Yüklendi.