AnaSayfa AnaSayfa  Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Askerlik Hakkında Tüm Sorular
 Dovizli Askerlik Forum :: Askerlik Soruları :: Askerlik Hakkında Tüm Sorular
Mesaj icon Konu: askerlik Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
sultankurt
Newbie
Newbie

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2
Alıntı sultankurt Cevaplabullet Konu: askerlik
    Gönderim Zamanı: 05 Feb 2011 Saat 9:22am

türkvatandasligindan cikis izni aldigimda 38e 5 ay kalmisti askerligimide yapmadim .12.2010da alman vatandasligina gectim ausweis ve einbürgerungsurkunde ile gecen hafta konsolosluga gittim sürpriiz size cikis veremeyiz önce askerlik subesine 7668euroyu ödeyin size sonra cikis verebilirz ve daha sonra paraniz size geri ödenir dediler. bu konuda bilgisi olan varmi

IP
sohocan
Newbie
Newbie

Alıntı sohocan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07 Feb 2011 Saat 7:13am
Arkadaslar selam ,ben yaklasık 3 seneden beri suudı arabıstandayım.suan islerim sebebiyle biraz sıkıntıdayım baska bi ulkeye gecis yapma olasılıgım var.acaba aranızda sartları bilen varmı?ne yapmam gerekiyor?buradaki gunlerim ne olacak?
bırde islerim sebebiyle bazen baska ulkeye gidiyorum gittigim yerde 2 hafta boyunca kaldıgımda oluyor bunlar gunlerimden dusuyomu yoksa problem yokmu?yardımcı olursanız sevinirim arkadaslar
IP
bezginbekir
Senior Member
Senior Member

Gönderilenler: 313
Alıntı bezginbekir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07 Feb 2011 Saat 8:23am
merhaba sohocan,
ikinci sorundan baslayayim,

iki hafta gibi kisa sureli cikislar problem cikarmaz, kanuni olarak sayilmayacagi belirtse de, ancak aylarca baska bir ulkede bulunursan, ki bu forumda orneklerini okuduk, problem olmasi yuksek ihtimal..

ilk soruna gelecek olursam, eger askerlik tecil dosasi actirdiysan, o dosyan tasindigin ulkeye aktariliyor,
ama isci olarak askerlik tecil dosyan yoksa(ogrencilik ya da TR de acikogretim ogrenciligi, mezuniyet sonrasi 2 sene tecil hakki gibi), bu durumda, konsoloslugundan, o ulkede calistigin sureler icin, bir "hizmet belgesi" alacaksin ve tasindigin ulkedeki konsolosluga bunu vereceksin, o zaman simdi bulundugun ulkedeki surelerini saydirabilirsin..Tecil dosyan varsa buna gerek kalmiyor, ama istege bagli olarak yine bu belgeyi temin edebilirsin
IP
sohocan
Newbie
Newbie

Alıntı sohocan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07 Feb 2011 Saat 5:12pm
Ilgine cok tesekkur ederim, cok yardimci oldun, tecil kagidim var baska ulkeye transfer olurken bulundugum ulkeye mi basvurucam yoksa gidecegim ulkenin Konsoloslugu mu isteyecek kagitlarimi biliyor musun?
IP
sultankurt
Newbie
Newbie

Alıntı sultankurt Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07 Feb 2011 Saat 6:10pm
iyi sabahlar beyler yardimci olabilecek arkadas varmi

Düzenleyen sultankurt - 07 Feb 2011 Saat 6:14pm
IP
bezginbekir
Senior Member
Senior Member

Gönderilenler: 313
Alıntı bezginbekir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08 Feb 2011 Saat 3:56am
merhaba sultankurt,
tam emin olmamakla birlikte, yani bir yerden okumuslugum yok, sadece kulak doldunlugu ile soyluyorum,
askerlik hizmetini yapmadan sanirim vatandasliktan cikislar mumkun olmuyor,
ayrica konsoloslugun size neden cikis vermedigi konusunda gerekirse bir dilekce yazip kanuni gerekcesini ogrenmek yasal hakkiniz.
IP
kamuran
Newbie
Newbie

Gönderilenler: 1
Alıntı kamuran Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05 Mar 2011 Saat 6:38pm
38 yasini gecirdiginden olsa gerek iyice arastir ve 7668 euro meselesinde hakli olabilirler sen devletin baska birimlerinede sor belki sonuc alirsin af kanunu cikarsa yararlanirsin
IP
hamza555
Newbie
Newbie

Gönderilenler: 1
Alıntı hamza555 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18 Mar 2011 Saat 5:20am
saol kardes yannli ben konsolosliktaki memurun hatasina ugradim  evet onlarda 7500 ödeyeceksin dediler aukatla cozulürmu bu is
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bu Sayfa 0.063 Saniyede Yüklendi.

Dovizli Askerlik Forum