Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

nasil cürük cikarim

Nereden Yazdırıldığı: Dovizli Askerlik
Kategori: Askerlik Soruları
Forum Adı: Askerlik Hakkında Tüm Sorular
Forum Tanımlaması: Askerlik hakkında öğrenmek veya paylaşmak istediğiniz tüm sorular bu bölümde...
URL: http://www.dovizliaskerlik.com/askerlikforum/forum_posts.asp?TID=2322
Tarih: 28 May 2017 Saat 3:35pm


Konu: nasil cürük cikarim
Mesajı Yazan: mahkum
Konu: nasil cürük cikarim
Mesaj Tarihi: 14 Jul 2010 Saat 9:45am
Selam arkadaslar
su an yasim 39 son 3,5 senedir ceza evinde kaldim ceza evinden sonra madde bagimlisi icin 3ay terapie gördüm pasaportun süresi biti uzatmaya gidim uzatmadilar askerlik yap ondan sora diyorlar.
Biricisi piskolojikmen kendimi hazir hisetmiyom
Ikincisi yeni cikdim icerden madi durum müsait degil
ne yapabilirim. Nasil cürük cikarabilirim oluyormu?Cevaplar:
Mesajı Yazan: saridas
Mesaj Tarihi: 14 Aug 2010 Saat 10:26am
kardes sana sogan soydururlar gene yaptirirlar askerligini,demek istedigim askerlikten kolay kolay siyiramassin


Mesajı Yazan: informatiker
Mesaj Tarihi: 14 Aug 2010 Saat 1:26pm
Alman vatandasligina gec. Yoksa piskolojikten falan anlamaz bizimkiler. Yani cürük olayi, gercekten bir yerin sakat veya engelli degilse, cürüge cikartmazlar.


Mesajı Yazan: kazimk
Mesaj Tarihi: 15 Aug 2010 Saat 6:01pm
mahkum arkadas. temmuz 2010da askere gittim. sen curuk cikamazsin. gittim ve kendi gozlerimle gordum. 5 sene hapis yatmis arkadasla ayni kogusdaydik. askerligini bizim gibi yapti. 2 sansin vardi. ya gidecen askere yada alman vatandasi olacan. psikolojik rahatsizliklari olan arkadaslar askerde 21 gun dayandilar. 


Mesajı Yazan: enter
Mesaj Tarihi: 15 Aug 2010 Saat 8:42pm
Merhaba..
bana konsolosluk tarafından verilen bir bilgi notun dan aynen şöyle yazıyor:
38 yaşını geçip şimdiye dek askerlik görevini yapacağına dair başvuru yapmamış ise 10bin küsür euro ödemesi gerekmektedir diyor.Yalnız açıklık getirlmeyen yönü ise, o dövizi ödedikten sonra ne yapman gerektiği. 15 ay'mı gitmen gerekiyor 3 hafta mı anlaşılmıyor.En sağlıklı bilgiyi yine konsolosluk verir. Ekim 2009 da bir genelge çıkmış ve bazı kolaylıkar tanınmış, içeriğini tam olarak bilmiyorum.Aslında sana zorluk çıkarmamaları lazım, neden başvuramadığına dair mazeretlerin var.
Birde, alman vatandaşlığı önermiş arkadaşlardan birisi, alman vatandaşlığına geçebilrsin eğer sabıkan engel olmazsa,alman vatandaşlığına geçsen dahi bu seni askerlik görevini yapmandan muaf tutmuyor,türkiyeye gidişinde sorunla karşılaşabilirsin.
Sağlık sorunun gerçekten çok ciddi ise yeni bir fotoğrafın ile konsolosluğa git, orada sana doktorun doldurması gereken bir kağıt verecekler ama herhangi bir doktora değil, kliniğe gitmen gerekiyor. Onu klinikten aldıktan sonra yine konsolosluk aracılığı ile ve birde dilekçe yazarak ASAL'a gönderirsin.
En sağlıklı bilgileri konsolosluktan alırsın. Allah yardımcın olsun.


Mesajı Yazan: informatiker
Mesaj Tarihi: 16 Aug 2010 Saat 4:06am
enter demiski:  "alman vatandaşlığına geçsen dahi bu seni askerlik görevini yapmandan muaf tutmuyor,türkiyeye gidişinde sorunla karşılaşabilirsin."

enter bu arkadas almanyada yasiyor. Almanyada artik tek vatandaslik var, ciftle vatandaslik yok. Dolayisiyla alman vatandasligina gecerse t.c vatandasligindan cikmasi gerekiyor. ciktiktan sonra da askerlik hizmetinden her türlü muaftir. Türkiye Cumhuriyeti vatandasi olmayana askerlik mi yaptiracaklar, lütfen yani. Sacmalamayalim.


Mesajı Yazan: enter
Mesaj Tarihi: 17 Aug 2010 Saat 10:00pm
merhaba, saçmalık yok söylediğim sözde, alman vatandaşlığına geçebilir eğer sabıkası falan yok ise, yalnız askerliğini yapmadığı için, vatandaşlıktan çıkarmıyorlar.Ancak 38 yaş öncesi olsa idi dediğin doğru, sorun yaşamadan çıkabilirdi vatandaşlıktan.


Mesajı Yazan: informatiker
Mesaj Tarihi: 18 Aug 2010 Saat 4:33am
Bu dediklerin dogru olabilir. Askerligini yapmadan cikarmayabilirler.
Bu dedigin benim tirnak icerisine aldigim ifadenle ayni meseleyi anlatmiyor.


Mesajı Yazan: cand
Mesaj Tarihi: 10 Oct 2010 Saat 8:09am
Mahkum arkadaş ,

günümüzün çürüğe çıkma trendi Gaylik. onu da artık askeri hastane heyetlerinde bir şekilde uygulamalı kontrol ediyorlarmış. Çünkü herkes birinin kucağında, bir elemanla öpüşürken fotolar getirmiş askeriye de bunun onune geçmek için uygulamalı tetkik diye bişi çıkartmış. Böylece kim has Gay kim değil belli oluyormuş.

Bunun harici yalandır. Ben epilepsi adamın bile askerlik yaptığını gördükten sonra, bu ordu senin psikolojini hiç dinlemez. Hele bir de psikolojikman senle aynı frekansta bir komutana düşersen, kim daha psikolojikman sağlam testi bile uygulayabilir senin üzerinde.

Varsa şansın/imkanın git Dövizli yap bari 21 gün.


Mesajı Yazan: ecii
Mesaj Tarihi: 26 Oct 2010 Saat 11:45am
Mahkum kardes,psikolojik sorunlarin konusunda curuge cikacak somut belgelerin yoksa curuk alman cok zor.

Ben Ekim2010 Antalya da yaptim askerligimi, hastaneye sevk edilmek isteyen biri vardi psikolojik sorunum var diye.Sorunun adini koyamadigi icin boluk komutaninin cevabi su olmustu bizlerinde var psikolojik sorunu diye.

Curuge cikmak o kadar kolay olmuyor mahkum kardes.

O yuzden kredi al ilk taksiti ode bir an evvel yap kurtul,benim sana tavsiyem bu olur.

Gecmis olsun.


Mesajı Yazan: galaxytaxi
Mesaj Tarihi: 16 Aug 2011 Saat 2:32pm
Arkadaslar ben 2 ay evel Kosoloslukta arastirdim Asker Kacayiyim su an Alman vatandsina gecmek istedim   Konsolosluga bu konu üzere sordum ve 38 yasini eger gecirmirsem alman vatandasina gecirmiyorlar daha dogrusu Türk Vatandasindan da cikarmiyorlar.Arkadas daha da problemli almanya da sicili var saaten Alman Alman Vatandasina gecirmez kanuna göre...Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat